0
Twój koszyk jest pusty
PolishEnglishUkrainianGermanCzechSlovakRomanianNorwegianLithuanianHungarianSpanish

Zakup instalacji fotowoltaicznej do ekodomu

Zakup instalacji

Decydując się na zakup instalacji lub budowę domu, coraz częściej sięgamy po rozwiązania wpływające na niższe koszty utrzymania, które jednocześnie ograniczają negatywny wpływ naszego gospodarstwa domowego na środowisko. Dlatego w większości nowoczesnych projektów instalacja fotowoltaiczna – czyli mini-elektrownia pozyskująca darmową energię poprzez panele słoneczne – wybierana jest już niemal jako standard. Wybór odpowiedniej instalacji PV nie jest jednak tak łatwy, jak mogłoby się wydawać.

 

 

 

 

 

O ile jeszcze kilkanaście lat temu technologia ta stanowiła w Polsce swego rodzaju nowość. A dostępność produktów była ograniczona. O tyle obecnie liczba paneli różnych firm może okazać się problematyczna dla większości konsumentów. Którzy do tej pory nie interesowali się tym rynkiem. Co ważne, tak jak w każdej innej branży zadbać musimy nie tylko o jakość samego produktu. Ale też to. Aby spośród oferujących usługi montażowe firm wybrać tę. Która szczyci się doświadczeniem i zaufaniem dotychczasowych klientów. Pomoże to uniknąć generujących dodatkowe koszty problemów w trakcie użytkowania instalacji i zwiększy jej wydajność oraz żywotność.

Zakup instalacji odpowiednich paneli fotowoltaicznych

Najważniejszy w planowaniu montażu instalacji fotowoltaicznej jest właściwy wybór paneli. Które będą dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb związanych z pokryciem zapotrzebowania na energię elektryczną. Bardzo często poza wydajnością i trwałością produktów pod uwagę bierzemy także ich koszt. Ponieważ przy większych systemach oszczędności mogą być bardzo duże w obrębie kilku o podobnej specyfikacji. W takim wypadku szczególne zainteresowanie budzą panele doświadczonych chińskich producentów, takich jak na przykład DAH Solar czy Trina Solar.

Okazuje się, że nie tylko koszty ich systemów są wyjątkowo przystępne. Ale też jakość paneli sprawia, że zaliczane są do czołówki firm cieszących się najlepszą sprzedażą i zaufaniem klientów na całym świecie. Dodatkową zaletą jest też dynamiczny rozwój technologiczny chińskich przedsiębiorstw. Co przekłada się na innowacyjne rozwiązania i ciągłą poprawę produktów na rynku międzynarodowym. W bezpośredni sposób wpływa on również na dostępność paneli w konfiguracjach i cenach umożliwiających ich zakup coraz większej liczbie konsumentów.

https://u329689.stronazen.pl/twoja-instalacja-pv/dah-solar-nowy-producent-na-polskim-rynku-fotowoltaiki/

Poprawny montaż paneli solarnych

Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że sam wybór dobrej jakości produktu w korzystnej cenie nie gwarantuje bezawaryjności, ponieważ w przypadku instalacji fotowoltaicznych równie ważny jest jej montaż. Nawet jeśli zainwestujemy w panele jednego z topowych producentów. Takich jak JA Solar, użycie niższej jakości dodatkowych komponentów lub niewłaściwie dopasowane do nich zabezpieczenia mogą skutkować poważnymi spadkami wydajności. A z czasem nawet awariami.

W wyniku potencjalnych awarii poniesiemy koszty związane z naprawą lub całkowitą wymianą systemu. Nie ma znaczenia, czy decydujemy się na klasyczne rozwiązania. Czy też rozbudowane projekty zakładające magazynowanie niewykorzystanej energii za pomocą akumulatorów – poprawne podłączenie paneli jest niezbędne. Poza aspektem finansowym wpływa ono również na bezpieczeństwo. Które jest istotne szczególnie w rozwiązaniach zakładających wykorzystanie energii elektrycznej. Dlatego zawsze szukajmy wyłącznie doświadczonych instalatorów cieszących się dobrymi opiniami klientów.

Powrót

WSPARCIE

+48 727 710 027
KONTAKT@Panele-Sloneczne.com

Magazyn we Wrocławiu
Panattoni Park, Rakietowa 37
54-615 Wrocław

Magazyn w Łodzi
Gospodarz 51a
95-030 Rzgów

NEWSLETTER

panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com