0
Twój koszyk jest pusty

Wyniki działania programu “Mój prąd” pod koniec roku 2019

mój prąd, Wyniki działania programu “Mój prąd” pod koniec roku 2019

Do dnia 6 grudnia 2019 roku, czyli w ciągu 100 dni od uruchomienia rządowego programu “Mój prąd”, do NFOŚiGW spłynęło już 19 tys. wniosków o dofinansowanie. Dotacje zostały przyznane pierwszym 6,5 tys. gospodarstw domowych. Kolejne 7 tys. wniosków zostało już rozpatrzonych pozytywnie. Natomiast dalsze 5,4 tys. czeka już na rozpatrzenie.

Dotychczasowa suma dofinansowań pochodzących z programu “Mój prąd” na początku grudnia wyniosła około 3 proc. jego całkowitego budżetu. Jeżeli wnioski, które spłynęły do tej pory zostaną rozpatrzone pozytywnie, kwota wsparcia wypłaconego w tym roku powinna przekroczyć 90 milionów złotych. Stanowi to około 9 procent budżetu przeznaczonego na cele programu.

Według informacji z biura prasowego NFOŚiGW, średni czas, który mija od chwili złożenia kompletnego wniosku do wypłaty pieniędzy na rachunek beneficjenta wynosi około tygodnia.


Program “Mój prąd”

Program dotacji rządowych „Mój prąd”. To program wsparcia dla krajowej fotowoltaiki. Ma na celu zwiększenie ilości instalacji słonecznych obsługujących polskie gospodarstwa domowe o niemal 200 tysięcy. Takie wyniki założyły ministerstwa środowiska i energii. Które ogłosiły program w dniu 23 lipca 2019 roku. Od tego dnia instalacje fotowoltaiczne realizowane przez osoby fizyczne mogą wnioskować o dotacje w wysokości do 5000 zł na każdą inwestycję.

Więcej o założeniach programu “Mój Prąd” w artykule na naszym portalu:

https://panele-sloneczne.com/wydarzenia-branzowe-2019/rzad-wprowadza-program-moj-prad-i-zapowiada-miliard-zlotych-na-fotowoltaike/

Eksperci z branży PV na bazie aktualnych danych wstępnie szacują. Że budżet programu “Mój Prąd” nie wyczerpie się w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Może to natomiast potrwać około roku. Swoje przewidywania argumentują ograniczoną liczbą instalatorów.


Terminy wpływu wniosków

Wnioski w ramach pierwszego naboru są przyjmowane od 30 sierpnia do 20 grudnia 2019 roku. Warto zwrócić uwagę na fakt. Że za datę złożenia wniosku za pomocą poczty lub kuriera NFOŚiGW uważa datę rejestracji wniosku w kancelarii funduszu. A także datę rzeczywistego wpływu przesyłki. A nie datę stempla pocztowego.

Na początku grudnia NFOŚiGW zapowiedział termin startu kolejnego naboru wniosków na początek 2020 roku.
Drugi nabór rozpocznie się 13 stycznia i potrwa do 18 grudnia 2020 roku.


Źródła:

Oficjalna strona internetowa programu “Mój Prąd” na gov.pl

Powrót

WSPARCIE

+48 727 710 027
KONTAKT@Panele-Sloneczne.com

Magazyn we Wrocławiu
Panattoni Park, Rakietowa 37
54-615 Wrocław

Magazyn w Łodzi
Gospodarz 51a
95-030 Rzgów

NEWSLETTER

panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com