0
Twój koszyk jest pusty

OZE chroniąc środowisko zwiększa konkurencyjność – cPPA

cPPA, OZE chroniąc środowisko zwiększa konkurencyjność – cPPA

Coraz większa liczba odbiorców przemysłowych decyduje się na zabezpieczenie dostaw energii, korzystając z jej odnawialnych źródeł. Korporacyjne umowy sprzedaży energii z OZE typu cPPA zapewniają przedsiębiorstwom stałe, niskie ceny jej kupna na przestrzeni wielu lat.

Skorzystanie z Odnawialnych Źródeł Energii pozwala więc dokonać znacznych oszczędności ekonomicznych, a przy tym chronić naturalne środowisko poprzez zapewnienie poboru czystej mocy. Nie ma potrzeby pokrycia kosztów uprawnień do emisji CO2, dodatkowo pomija się udział szkodliwych zanieczyszczeń.

Jakie możliwości zapewnia korporacyjna umowa cPPA?

Corporate PPA (cPPA) to rodzaj opracowanej przez EFET (European Federation of Energy Traders) umowy zawieranej bezpośrednio między producentem energii, a jej przemysłowymi odbiorcami. Jest to umowa przystosowana do widocznego zmniejszenia kosztów transakcji. Ze względu na odpowiednią konstrukcję prawną, pozwala ona również na usprawnienie procesu negocjacji pomiędzy stronami umowy.

Potencjał rynku korporacyjnych umów PPA w Polsce jest ogromny. Krajowy przemysł korporacyjny wymaga około 50 TWh energii na przestrzeni roku. Stanowi to jedną trzecią zużycia energii w Polsce. Dalszy dynamiczny rozwój rynku PPA w kraju wymaga jednak zmian regulacyjnych. W celu zniesienia barier administracyjnych, w kraju działa utworzona w ubiegłym roku fundacja RE-Source Poland Hub.

Konferencja RE-Source Poland na temat umów cPPA

Jeżeli jesteś przemysłowym odbiorcą energii, bądź przedsiębiorcą zainteresowanym kontaktem z potencjalnymi wspólnikami w zakresie jej pozyskania z zabezpieczonego źródła – zapraszamy do bezpłatnej rejestracji na Konferencji RE-Source Poland, która odbędzie się 4-5 lutego 2020 w Warszawie.

Podczas konferencji macie Państwo szansę poznać szczegóły korporacyjnych umów sprzedaży energii z OZE. Mogą Państwo także zapoznać się z ofertą potencjalnych dostawców w ramach panelowych spotkań B2B. Program wydarzenia obejmuje następujące tematy:

  • Prezentację zwyczajowego modelu kontraktu cPPA opracowanego przy użyciu standardu EFET, prezentowanego w polskiej wersji językowej.

  • Jak uzyskać największą efektywność, przygotowując swoją umowę korporacyjną typu PPA?

  • Czym dokładnie jest standard EFET? Które jego szczegóły mają kluczowe znaczenie dla obu stron wiążących się umową cPPA?

  • Wprowadzenie jakich regulacji jest niezbędne do wykorzystania wielkiego potencjału kupna energii pochodzącej z odnawialnych źródeł bezpośrednio od producentów OZE?

Więcej szczegółów, pochodzących bezpośrednio od organizatora wydarzenia, a także możliwość rejestracji na konferencji, znajdą Państwo pod linkiem: http://resourcepoland.pl/event/


Źródła

Materiały organizatora (resourcepoland.pl)

Materiały patronów medialnych (gramwzielone.pl)

Powrót

WSPARCIE

+48 727 710 027
KONTAKT@Panele-Sloneczne.com

Magazyn we Wrocławiu
Panattoni Park, Rakietowa 37
54-615 Wrocław

Magazyn w Łodzi
Gospodarz 51a
95-030 Rzgów

NEWSLETTER

panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com