0
Twój koszyk jest pusty

Nowe panele PV JA Solar 525W+ dołączają do wyścigu o maksymalną moc

JA Solar

JA Solar, jeden z czołowych producentów modułów fotowoltaicznych na świecie. Potwierdził wprowadzenie na rynek serii swoich nowych produktów „ultra-dużej mocy” przekraczającej 525W. Nie zostały ujawnione jak dotąd ceny jakie osiągną nowe panele PV ani to. Czy dotyczące ich deklaracje mocy wyjściowej zostały niezależnie zweryfikowane, choć producent twierdzi. Że 78-ogniwowy moduł z tej serii może wygenerować „bardzo blisko 600 W. ”

Produkt chińskiego producenta jest oparty na technologii DeepBlue 3.0 opracowanej przez firmę i obejmuje specjalnie zaprojektowany wafel 180 mm. Który różni się od innych innowacyjnych konstrukcji zawierających ogniwa 166 mm (ogniwa “M6” używane przez rywala LONGi Solar) i 210 mm (“M12” obsługiwane między innumi przez Trina Solar i innych chińskich producentów).

Dyrektor ds. technologii w JA Solar, Tang Kun, wyjaśnił podczas konferencji online. Że najnowsza oferta DeepBlue 3.0 wprowadza wysoko wydajną technologię ogniw Percium+. Które umożliwiają 72-elementowemu układowi 6×12 ogniw produkcję mocy przekraczającej 525 Wp w standardowych warunkach testowych. Spółka twierdzi. Że 78-częściowy model w układzie 6×13 tej serii może wygenerować moc „bardzo blisko 600 W.”

Według JA Solar model 72-częściowy z waflem 180 mm obejmujący ogniwa pół-cięte (Half-Cell) z omawianej serii oferuje najbardziej stabilny. Masowej ilości, ultra-wysoki zwrot maksymalnej mocy. Jaki dostępny jest obecnie na rynku.


Gwarancja wysokiej mocy

Producent potwierdza. Że nowy produkt JA Solar zapewnia wysoki pobór mocy w warunkach niskiego nasłonecznienia. A także wykazuje sprawne działanie w wysokich temperaturach i niższy współczynnik tłumienia promieniowania słonecznego.

Producent gwarantuje przy tym. Że ten ostatni współczynnik dotyczący spadku mocy liniowej nie będzie większy niż 2% w pierwszym roku użytkowania produktu. A później wyniesie maksymalnie 0,55% liniowego tłumienia dla produktów z pojedynczym przeszkleniem oraz 0,45% dla produktów z podwójnym układem szyb.

Dyrektor ds. technologii podkreślił jednak. Że produkt PERC z serii 450W+ typu P produkowany w jego firmie – który zapewnia potwierdzoną sprawność konwertowanej mocy na bardzo dobrym poziomie 22,9% – wciąż pozostaje uważany za ‘flagowy produkt’ JA Solar.

JA Solar twierdzi. Że w przyszłym roku osiągnie wysoką wartość 14 GW rocznej zdolności produkcyjnej nowych paneli słonecznych.


Zapraszamy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą produktów :

JA Solar w Panele-Sloneczne.comJA Solar, Nowe panele PV JA Solar 525W+ dołączają do wyścigu o maksymalną mocJA Solar


Źródła

PV Magazine _ pv-magazine.com/2020/05/11/500-w-plus-panel-race-intensifies-with-ja-solars-new-module-and-risens-first-shipment/
pv-magazine.com/2020/05/25/ja-solar-opens-up-on-new-525-w-module/

Fotografia : iStock + JASolar (dokumentacja producenta)

Powrót

WSPARCIE

+48 727 710 027
KONTAKT@Panele-Sloneczne.com

Magazyn we Wrocławiu
Panattoni Park, Rakietowa 37
54-615 Wrocław

Magazyn w Łodzi
Gospodarz 51a
95-030 Rzgów

NEWSLETTER

panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com