0
Twój koszyk jest pusty

Największe wydarzenia branży OZE odwołane z powodu pandemii COVID-19

OZE, Największe wydarzenia branży OZE odwołane z powodu pandemii COVID-19

OZE. Z powodu wybuchu pandemii COVID-19 w wielu branżach związanych z energetyką i produkcją zrównoważonych technologii wystąpiła recesja, w skali niespotykanej już od długiego czasu.

Proces ten dotknął także spotykających się z największym uznaniem targów i spotkań branżowych. Ze względu na walkę z rozprzestrzenianiem się wirusa, konieczne było odwołanie lub przesunięcie w czasie.

Najbardziej oczekiwane międzynarodowe wydarzenia branżowe dotyczące OZE, takie jak SNEC 2020 w Szanghaju, Intersolar Europe 2020 w Monachium oraz Solar Power Summit 2020 w Brukseli, zostały zmuszone do przesunięcia w czasie z powodu pandemii COVID-19. Uwagę mediów i ekspertów skupiła konieczność dostosowania tych wydarzeń do obecnej sytuacji.


Intersolar Europe 2020 – największe europejskie targi PV odwołane

Intersolar Europe 2020 zostało anulowane, gdyż cała Europa kontynuuje walkę z wybuchłą epidemią COVID-19. Poinformowali organizatorzy targów Solar Promotion GmbH i FWTM GmbH.

Wydarzenie to największe w Europie targi handlu energią słoneczną. Jest to obowiązkowa konferencja w kalendarzach ekspertów zajmujących się energią słoneczną na całym kontynencie. Zgodnie z planem miała odbyć się ona w dniach 17-19 czerwca 2020 r. Jednak pod koniec marca podjęto decyzję o całkowitym odwołaniu tegorocznej edycji wystawy. Dlatego pozostaniemy w oczekiwaniu na kolejną edycję w czerwcu 2021 r.

Oświadczenie o anulowaniu imprezy zostało wysłane e-mailem do wystawców i potwierdzone przez dyrektorów Solar Promotion i FWTM. Wyjaśnili oni, że to zdrowie wystawców, odwiedzających, pracowników i lokalnej społeczności było najważniejszym czynnikiem przemawiającym za tą decyzją.

W panujących okolicznościach niemożliwe byłoby zorganizowanie takiej międzynarodowej wystawy bez poważnych komplikacji. (…) Ze względu na spodziewany duży wpływ na wszystkie branże i niepewność planowania, nawet na drugą połowę roku, postanowiliśmy odwołać wydarzenie w 2020 r. (…) Ta decyzja została podjęta w porozumieniu z międzynarodowymi stowarzyszeniami branżowymi oraz wystawcami.

– fragment oświadczenia organizatorów [źródło : PV Tech]

Organizatorzy wydarzenia OZE podali wcześniej do mediów informację, że decyzja o przyszłości wystawy ma zapaść 8 maja 2020 r. lub wcześniej. Rozważania przyspieszyły jednak w ostatnim tygodniu marca, ponieważ skala kryzysu COVID-19 wyraźnie nasiliła się w Europie.

Organizator potwierdził także odroczenie edycji wydarzenia w Ameryce Południowej. Ze względu na pandemię ma się odbyć w dniach 16–18 listopada 2020 r. Wiele uwagi obserwatorzy poświęcą teraz Solar Power International (SPI), największym targom energii słonecznej w Ameryce Północnej. Mają odbyć się w dniach 14-17 września 2020 r. Na początku kwietnia 2020 już ponad 30 stanów w USA wprowadziło ścisłe środki zaradcze w celu ograniczenia liczby nowych przypadków COVID-19. Sytuacja stale się zmienia i jest ściśle monitorowana.


SNEC 2020 – największe światowe targi energii solarnej przesunięte

Tegoroczna edycja SNEC – największej na świecie wystawy handlowców z branży PV – została przełożona, co potwierdził komitet organizacyjny imprezy. Potwierdzenie nowych planowanych terminów wydarzenia zostanie przekazane w późniejszym terminie. Informacja podana wcześniej przez komitet SNEIA (Szanghajskiego Stowarzyszenia Przemysłu Nowej Energii) stwierdzała zaplanowany termin targów w Szanghaju na dni 25–27 maja. Niedawne oświadczenie o przesunięciu tego terminu podkreśla natomiast, że nową decyzję podjęto w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa wystawców.

Kontynuujemy monitorowanie epidemii i podejmujemy niezbędne środki, aby stworzyć bezpieczne i skuteczne wydarzenie SNEC, mając nadzieję na zapewnienie przedsiębiorstwom i uczestnikom inspirującej platformy do prezentacji nowych technologii i produktów oraz dzielenia się nowymi pomysłami i spostrzeżeniami po epidemii.

– fragment oświadczenia organizatorów [źródło : PV Tech]

SNEC należy do największych na świecie zgromadzeń przedstawicieli branży fotowoltaicznej. Jego odroczenie następuje w tym samym tygodniu, w którym odwołano Intersolar Europe 2020.


Solar Power Summit 2020 – szczyt łączący ekspertów branży i polityków UE przesunięty

Szczyt jest corocznym wydarzeniem organizowanym przez stowarzyszenie SolarPower Europe, które gromadzi przedstawicieli przemysłu słonecznego i przedstawicieli administracji Unii Europejskiej. Tegoroczna konferencja, którą oficjalnie przełożono na 29 września, skupi się na umowie European Green Deal (Europejski Zielony Ład). Komisja Europejska zaprezentowała tę umowę w grudniu 2019 roku.

Komisja Europejska tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa przedstawiła swój plan inwestycyjny na rzecz zrównoważonej Europy (SEIP). Plan ten ma zmobilizować aż 1 trylion euro środków pochodzących z sektora publicznego i prywatnego na zrównoważone inwestycje. Celem planu jest wsparcie Zielonego Ładu w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Europejski Zielony Ład, przedstawiony przez Komisję Europejską w grudniu, stanowi istotną część zobowiązania UE, by ta do roku 2050 stała się pierwszym neutralnym dla klimatu blokiem na świecie.

Wkład reprezentantów przemysłu fotowoltaicznego w Zielony Ład i proces transformacji energetycznej i ekonomicznej Europy będzie w centrum dyskusji podczas tego wydarzenia.


Wpływ epidemii na dystrybucję podzespołów fotowoltaiki

Zatrzymanie na początku roku produkcji podzespołów instalacji OZE i ich transportu, przede wszystkim z Chin, w największym stopniu wpłynęło na bezpośrednie utrudnienia dla prowadzących działalność w ramach dystrybucji i wdrażania do użytku Odnawialnych Źródeł Energii, o czym informowaliśmy już we wpisie na naszym blogu Aktualności :

https://u329689.stronazen.pl/wydarzenia-branzowe-2020/koronawirus-a-transport-podzespolow-instalacji-fotowoltaicznych-z-chin/


Źródła

PV Tech _ pv-tech.org/news/intersolar-europe-2020-cancelled-amidst-covid-19-crisis | pv-tech.org/news/snec-2020-postponed-with-new-dates-set-to-be-confirmed

Power Technology _ power-technology.com/features/ten-power-industry-events-cancelled-coronavirus/ | power-technology.com/news/european-commission-one-trillion-green-deal/

Intersolar Europe _ intersolar.de/en/home

SolarPower Europe _ solarpowereurope.org

___

Fotografia tytułowa : iStock

Powrót

WSPARCIE

+48 727 710 027
KONTAKT@Panele-Sloneczne.com

Magazyn we Wrocławiu
Panattoni Park, Rakietowa 37
54-615 Wrocław

Magazyn w Łodzi
Gospodarz 51a
95-030 Rzgów

NEWSLETTER

panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com panele-sloneczne.com