0
Twój koszyk jest pusty

DAH Solar – proces produkcji wysokiej jakości paneli PV w technologii 9BB

dah solar

DAH Solar to panele słoneczne nowej w Polsce marki. Która swoją zasłużoną pozycję na światowym rynku zawdzięcza między innymi wyjątkowo wysokim standardom procesu produkcji swoich modułów. A także zastosowaniu w nich wiodącej technologii ogniw 9BB.

Dlaczego poszukując produktu wysokiej jakości warto wybrać panel słoneczny w technologii Half-Cell 9BB? Przeanalizujmy zalety ogniw pół-ciętych w konfiguracji 9 szyn równoległych w porównaniu z dotychczas traktowaną jako standard technologią 5BB.


Moduły słoneczne Half-Cell 9BB to obecnie najpopularniejsze spośród zapewniających wysoką jakość modeli paneli słonecznych na rynku. Jaka jest korzyść z ich zastosowania w porównaniu ze zwykłymi panelami słonecznymi 5BB? Przyjrzyjmy się zaletom ogniw 

Technologia ogniw Half-Cell 9BB DAH Solar

Zaleta 1 : Rozmiar

W porównaniu z normalnym rozmiarem komórek, wynoszącym 156,75 mm. Ogniwa 9BB posiadają większy rozmiar o długości boku 158,75 mm. Większa powierzchnia poboru promieni słonecznych oznacza wyższą moc wyjściową całego modułu PV.

dah solar

Zaleta 2 : Układ szyn zbiorczych

Cieńszy przekrój szyn zbiorczych oznacza większy obszar odbioru, co przekłada się na wyższy poziom mocy wyjściowej. Mniejsze odstępy między szynami zbiorczymi oznaczają skrócenie ścieżki płynącego prądu, co z kolei daje zmniejszenie strat wynikających z rezystancji.

dah solar

Zaleta 3 : Unikalna konstrukcja modułu

Zastosowanie podzielonej skrzynki przyłączeniowej pozwala zminimalizować straty spowodowane zacienieniem. Z kolei unikalna kombinacja obwodu szeregowego i równoległego dalej minimalizuje spadki poboru mocy wywołane przez efekt zacienienia oraz zmniejsza wewnętrzne straty mocy.

dah solar

Zaleta 4 : Optymalny obszar instalacji

Dzięki zwiększonemu rozmiarowi ogniwa przy relatywnie mniejszym wzroście wielkości całego modułu PV. Na tym samym obszarze instalacji PV potrzebna jest mniejsza ilość modułów z ogniwami 9BB do uzyskania tej samej łącznej mocy wyjściowej. Daje to oszczędność zarówno obszaru pokrytego przez panele fotowoltaiczne. Jak i oszczędność kosztów instalacji.

dah solar


Proces produkcji modułów PV Half-Cell 9BB DAH Solar

Poniższy film z oficjalnego kanału DAna YouTube szczegółowo prezentuje proces produkcji paneli PV 9BB Half-Cell firmy :

Wysoka jakość produktów wynikająca z zastosowania szczegółowej kontroli i stałych innowacji procesu produkcji została zatwierdzona przez międzynarodowe certyfikaty TUV, CE, CEC, INMETRO, FIDE itp. oraz certyfikaty krajowe, takie jak CQC, Leader, ISO9001, ISO14001 czy OHSAS18001.


DAH Solar aktywnie eksploruje rynek międzynarodowy. Ustanawiając sieć sprzedaży w ponad 50 krajach na całym świecie. Założona w 2009 roku firma stale inwestuje w badania oraz rozwój swoich produktów i obecnie ma na swoim koncie już ponad 30 patentów. Posiada jedne z najbardziej zaawansowanych technologii produkcji i systemów kontroli jakości na świecie. By zapewnić wysoki poziom funkcjonowania swoich produktów.

Hurtownia internetowa Panele-Sloneczne.com stała się jednym z pierwszych bezpośrednich dystrybutorów paneli fotowoltaicznych tego producenta na terytorium Polski.

Dowiedz się więcej o z wpisu na naszym Blogu :


Źródła

DAH Solar _ strona producenta | materiały handlowe i wpisy na firmowym blogu

Ilustracje : iStock 

Powrót

WSPARCIE

+48 727 710 027
KONTAKT@Panele-Sloneczne.com

Magazyn we Wrocławiu
Panattoni Park, Rakietowa 37
54-615 Wrocław

Magazyn w Łodzi
Gospodarz 51a
95-030 Rzgów

NEWSLETTER